Ana Sayfa » Kız Bebek Örgüleri » Kız Bebek Örgü Hırka Pantolon Modelleri

Kız Bebek Örgü Hırka Pantolon Modelleri

Kız bebekleri için anneler genelde örgü konusunda her şeyin yapılmasını istemekte. Bunlardan biri de örgü hırka modelleri arasında pantolonlar gelmektedir.

Günümüz de kız bebek örgü hırka ve pantolon üzerine, teknolojinin fazla gelişmiş olması nedeniyle, fabrikalaşma üzerine kurulan tüm kıyafetler, kumaş ve marka kalitesine göre alıcılarını beklemektedir. Kız bebek örgüleri için günümüzde kurslar mevcut olup her yaş grubu için uygundur. Genel olarak ev hanımlarının tercih ettiği örgü gibi konular, ev hanımları ve kasabalarda ki genç kızlar açısından aktif bir faaliyet olmak üzere açılmıştır.

Örgü hırka modelleri günümüzde her şekilde bulunmaktadır ve yapımı kolay olup zaman gerektiren bir iştir. Yaşlı teyzelerimizin ev köşelerinde örgü hırka diktiğini nadir görülse de görmeniz mevcuttur. Kız bebek üzerine kıyafet ve örgü modelleri erkek çocuğa göre daha çok çeşitlidir. Kız bebeklere patik hırka diğer çeşitli örgüler daha renkli ve canlı olmaktadır.  Günümüzde örgü yerine hazır örgülerin tercih edildiği teknoloji döneminde olmamıza rağmen, el ile örülmüş örgü görmemiz mevcuttur.

Pantolon belden aşağıda olan ve ayak bileklere kadar olan giysi tarzıdır. Günümüzde erkek pantolonları için değişiklik mevcut değildir. Bacakları yapışık olan ve paçaları kıvrık olan modeller gibi çeşitler kız pantolonu grubuna girmektedir. Pantolonlar çeşit olarak çok sayıdadır.  Bunlardan; kumaş pantolon, keten pantolon, kadife pantolon, kot pantolon olmak üzere ayrılmaktadır.

Günümüzde gençleri daha çok tercih ettiği kot pantolonlar üzerinde değişiklik olarak oynama paçalar da veya diz bölgeleri gibi bölümler de çeşitli oynamalar yapılmaktadır. Örgü pantolon günümüz üzere bulunmamaktadır.  Hiç pantolon üzerine dikim olarak piyasada bulunmamaktadır. Günümüzde örgü üzerine çok fazla aktivite olamamaktadır.


1 Yorum

  1. Örme pantolonları daha önceden görmüştüm. Faakat genellikle hepsi aynı model ve renklerdeydi. Ben kızım için genellikle farklı model olan örgüleri seviyorum. Sitenizde de çok farklı ve gerçekten şık duran modeller yer alıyor. Bu modellerden birisini mutlaka kısa süre içerisinde deneyeceğim. İp olarak hangi ipler kullanıldı bilgi alabilir miyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir