Ana Sayfa » Anlatımlı El İşleri - Örgüler » Kız Bebek Örgü Hırka Anlatımlı Modelleri

Kız Bebek Örgü Hırka Anlatımlı Modelleri

Anlatımlı örgü hırka modelleri biz annelerin çocuklarımıza veya sevdiklerimize işlediğimiz ürünler arasında gösterilebilir. Kız bebek için hırka örneği konusunda yapmanız gereken tüm detayları buradan vereceğiz.

Anlatımlı Hırka Modelleri

Modeller genelde kız çocukları için gösterilse de erkek çocuklarınız için de aynı örneği işleyebilirsiniz. Burada tek değişkenin ipin renk tonlarının olduğunu belirtelim.

Bebeğinize en güzel hırka veya yelek işlemek için ihtiyacınız olan yapılacak örneği bulmak. Ancak sıradan duran veya basit görünen bir yelek örneği yerine daha canlı örnekleri yapmak mantıklı gelecektir sizlere.

Örgü Hırka Nasıl Yapılır?

Arkası İçin:

70 ilmekle başlayıp 2 sıra haraşo örün. 16 cm ters ördükten sonra, 2 sıra haraşo örüp kolu 2+1+1 olarak kesin. 13 cm daha ters örüp bitirin.

Önü İçin:

38 ilmekle başlayıp 2 sıra haraşo örün ve modeli uygulamaya başlayın.

Modelimiz:

1. sıra: 1 düz, 2 ters, 1 düz, 1 ip dolayın, 2 ilmeği beraber alın, 2 düz, 1 ters, 2 düz, 2 ilmeği beraber alın, 1 ip dolayın ve kalan 25 ilmeği ters örün. 3. sıra: 1 düz, 2 ters, 1 düz, 1 ip dolayın, 2 ilmeği beraber alın, 1 düz, 1 ters, 1 düz, 2 ilmeği beraber alın, 1 ip dolayın, 1 düz ve kalan 25 ilmeği ters örün. 5. sıra: 1 düz, 2 ters, 2 düz, 1 ip dolayın, 2 ilmeği beraber alın, 1 ters, 2 ilmeği beraber alın, 1 ip dolayın, 2 düz ve kalan 25 ilmeği ters örün.

Oluşan bu modelden toplam 7 adet örüp 2 sıra haraşo ile devam edin. Kolu 2+1+1 olarak keserken, aynı anda yakayı da her iki sırada bir 1 ‘er ilmek kesmeye başlayın ve 20 ilmek kalana kadar kesmeye devam edin. Omuz genişliği 8 cm olacak. Yaka kenarlarına komple tığ işi geçin.

Kol İçin:

31 ilmekle başlayıp 2 sıra haraşo örün. Sonraki sırada 8 ters, 1 düz ve 2 ters örüp modelle devam edin ve 2 ters, 1 düz, 8 ters ile bitirin. 8 modelden sonra kolu 2+1+1 olarak kesip, omuza kadar 5 model daha örün. Omuzda 6 ilmek kalınca bitirin.


1 Yorum

  1. Örgü işlerini gerçekten çok seviyorum. Fakat nedense bir türlü başaramıyordum. Şimdi sizin anlattığınız şekilde örmeye başladım. Bakalım yapabilecek miyim. Detaylı bir şekilde anlattığınız için çok teşekkür ederim. Genellikle bu şekilde detaylı anlatan siteler çok az. Bundan sonra bütün örgü modellerini sitenizden takip edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir