Ana Sayfa » Anlatımlı El İşleri - Örgüler » En Güzel Bebek Örgü Hırka Modeli

En Güzel Bebek Örgü Hırka Modeli

Bebekler için örgü hırka modeli arayan hanımlara tavsiyemiz yukarıdaki modellere bakmalarıdır. Örgüden hırka yapımı ne kadar zaman alsa da, iş sonunda mükemmel bir ürün bebeklerini beklemekte. Hali ile hanımların çoğu hırkayı hızlıa bitirmek için birkaç gece uykusuz kalabiliyorlar.

Örgü hırka modelleri

Bir bayana veya bir erkeğe hırka işlemek ne kadar iyi gelse de, bebekler içinde hırka işlendiğini belirtelim. Bebeğinizin kışın soğuk aylarında bedenlerini soğuktan korumak isteyen anneler, genelde hazır giyim almaktadırlar. Ancak hazır giyimde olsa sağlık yönünden el emeklerinin daha iyi olduğunu hatta kalite bakımından en iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi hazır örgü hırkalar fabrika yapımı oldukları için genelde birkaç yıkama sonrasında yün çıkarmaktadırlar. Ne kadar kaliteli de olsa yıkama esnasında yıpranmak çok basittir hazır giyim ürünleri için. İşi bilen hanımlar ise hazır giyim yerine el emeklerine daha fazla önem vermekte. El işi örgü hırka modelleri yaparak hem kendilerine hem de sevdiklerine bir çok ürün yapabilir. Kendileri dahi yapmayı bilmediklerinde çözümü başkasına ücret karşılığı da işleyebilir.

Bebek örgü hırka modelleri

Modeller arasında bir çok örneğin olduğunu söyleyebiliriz. Basit ve zor yapılan modellere göre sıraladık hanımlar. Bu yüzden resimlere yaklaşarak, nasıl yapıldığına bakabilirsiniz. Biz yine de anlatımlı örgü hırka modelleri konusunda sizlere nasıl yapılacağını aşağıdaki bilgiler ile yardımcı olacağız.

Modellerin yapılışına baktığımızda ise ;

Arka cephe: 67 ilmekle başlayıp 3 ters 2 düz 5 cm lastik örün. 59 ilmeğe inip düz örgü ile devam edin. 15 cm düz ördükten sonra, kolu 2+1 olarak kesin. Ensede 25 ilmek kalana kadar her sırada 1 ‘er ilmek kesmeye devam edin.

Ön cephe: 33 ilmekle başlayıp 5 cm lastik örün. 30 ilmeğe inip, 1 ters, 4 düz (2’li burgu için), 1 ters örüp 23 düz ile bitirin. Burguyu yaka kesimine kadar yaka kenarında götürürken, 4 sırada bir çevirin ve 6 adet ilik açın. 20. cm’de kolu 2+1 olarak kesin ve her sırada 1 ‘er ilmek kesmeye devam edin. 26. cm’de ise yakayı 4+2+1 olarak kesmeye başlayın. Omuzda 6 ilmek kalınca bitirin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir