Ana Sayfa » Anlatımlı El İşleri - Örgüler » Derya Baykal Bebek Tulumu Nasıl Örülür?

Derya Baykal Bebek Tulumu Nasıl Örülür?

Kış soğuklarının yavaş yavaş kendini göstermesiyle birlikte, Derya Baykal Bebek Tulumu örnekleri de kadınların ilgisinden kaçmıyor. Özellikle daha bir yaşını doldurmamış bebeklerin kış soğuklarını hasta olmadan atlatmaları oldukça önemlidir. Bundan dolayı konumuzda sizlere Derya Baykal Bebek Tulumu modellerinden bir tanesinin nasıl örüleceğini detaylı bir şekilde anlattık.

Derya Baykal Bebek Tulumu Modeli Nasıl Örülür?

Bu modele başlarken öncelikle üç numara şiş kullanmanız tavsiye edilmektedir. Modelin arka ve ön tarafı hemen hemen aynı şekilde örülüyor, fakat arkadaki kol askılarının öne göre bir miktar daha uzun kalması gerekiyor. Paça kısmını örerken ilk olarak otuz iki ilmek atıp çift lastik yapıyoruz, on altı sıra örmeye devam ediyoruz. Ardından ördüğümüz otuz iki ilmeği her sırada birer kez artırarak otuz yediye çıkartıyoruz. Sonrasındaysa on beş sıra daha örüp birinci paçayı tamamlamış oluyoruz. İkinci paçayı da yine aynı şekilde örüyoruz, fakat burada ilmekleri artırırken tersten gitmeyi unutmuyoruz.

Paçalar tamamlandıktan sonra bu ikisini tek şişe geçirmemiz gerekiyor. Burada da birleşim kısmını örerken tam orta ilmekten üç ilmeği bir araya alarak teke indiriyoruz ki ağ kısmını oluştursun. Bu işlemi beş kez devam ettiriyoruz. Yani aslında paçalarda artırdığımız beşer ilmeği burada beş kere kapatmış oluyoruz. Sonrasında yine paça lastiğinin üst kısmından en yukarıdaki lastiğe kadar altmış sıra düz bir şekilde örmeye devam ediyoruz… Bunun yanı sıra renk seçimini kendi zevkinize göre ayarlamanız ve birbirleriyle en uyumlu renkleri tercih etmeniz mümkün. Özellikle erkek bebekler için koyu renkler, kız bebekler içinse açık renkler daha hoş durmaktadır. Son olarak Derya Baykal Bebek Tulumu örmek için modelin devamını videodan izleyerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir