Ana Sayfa » Anlatımlı El İşleri - Örgüler » Çok Güzel Lif Modelleri 2019

Çok Güzel Lif Modelleri 2019

Bu konumuzda sizlere çok güzel lif modelleri başlığıyla özel bir yazı hazırladık. Evet hanımlar, uzunca geçen bir 2017 yılından sonra 2018 yılına yaklaştık. Hali hazırda 2017 yılının da sonuna yavaş yavaş yaklaşırken bu yılın en güzel lif modelleri ile buradayız. Yazımızda sizler için yararlı bilgileri en ince detaylarına kadar topladık. Umarız konumuzu okuduktan sonra örgü konusunda bir adım daha ileri gitmiş olursunuz. O halde hiç beklemeden başlayalım!

Hepimizin de çok iyi bildiği gibi kişisel eşyalarımızdan olan lifler, banyolarımızın vazgeçilmez parçalarından birisidir. Özellikle kadınlar için banyo lifleri ne kadar hoş ve güzel olursa, banyoların görünümü de o derece hoş gözükecektir. Neyse ki günümüzde birçok kadın tarafından rahatlıkla örülebilen çok güzel lif modelleri mevcuttur. Hatta desen ve renklerin birbirleriyle uyumlu bir şekilde seçilmesi durumunda çok daha farklı ve özel modeller üretilebilmektedir. Peki lif örerken desen ve renk seçimi nasıl olmalı?

Örgü Liflerde Desen ve Renk Seçimi Nasıl Yapılmalıdır?

Banyo lifi örerken göze hoş görünmesi isteniyorsa renklere özellikle dikkat edilmelidir. Örneğin mavi ve kırmızı gibi birbirine çok zıt renkler yerine, beyaz ve mavi gibi daha hoş renkler tercih edilebilir. Veya “kırmızı – yeşil – beyaz” gibi birbiriyle çok fazla uyum halinde olan renklerle de güzel görüntüler elde edilebilir. Renk uyumu sağlandığı takdirde örgüleriniz çok daha güzel görünecektir. Ayrıca tek renk örmektense birden fazla renkle örgüye başlamak her zaman için daha sağlıklı olacaktır.

Tabii bunların yanı sıra desen seçimi de örgünün güzel görünmesinde önemli bir etken. Bu noktada örneğin kare, dikdörtgen, üçgen veya herhangi bir düzgün şekille örmek yerine; çiçek, tomurcuk, yaprak gibi daha sıra dışı desenler tercih edilebilir. Tabii bunlarda da çok fazla aşırıya kaçmamak gerek. Mesela bir banyo lifini desen ağırlıklı örecek olursanız göze fazla hoş görünmez ama bazı yerlerinde sadelikler de bırakırsanız çok güzel lif modelleri elde edebilirsiniz.

Aşağıda yer verdiğimiz örgü modellerine de ayrıca göz gezdirerek fikir alabilir ve daha hoş lif örgüleri örmeye başlayabilirsiniz.


1 Yorum

  1. Lif modelleri son zamanlarda çok sıradan geliyordu. Fakat sitenizde yer alan modeller birbirinden farklı olduğu için çok şık duruyor. Birkaç tanesi için gerekli olan ipleri aldım bile. Hemen başlayacağım. Farklı lif modelleri o kadar fazla aradım ki artık her yerde aynı modeller yer alıyordu. Fakat bu modellerin farklı olması çok hoşuma gitti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir