Ana Sayfa » Anlatımlı El İşleri - Örgüler » Bebekler İçin Örgü Bere Örnekleri

Bebekler İçin Örgü Bere Örnekleri

Örgü bere örnekleri yapmak isteyen anneler, bebekleri için tulum benzeri bir çok örneğin nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bugün sizlere birçok örgü bere örnekleri için model sunacağız ve beğendiğiniz stilleri kendi bebekleriniz için hızla yapabileceksiniz. Bu arada zor olmayan örneklerin olduğunu belirtelim. Amacımız kısa sürede yapılan en güzel örgü bere modellerini sizler ile buluşturmak!

Örgü Bere Örnekleri Anlatımlı

Bir çok anne adayı veya el işlerine merak saran bireyler, örgüden berenin nasıl yapılacağını bilmemektedir. Bunu öğrenmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazla olduğunu belirtelim.

Biz sizlere basit anlatımlı örgüden berenin nasıl yapılacağını anlatacağız. 83 ilmekle başlayın. 2 cm. düz örün, yüzden 2 ilmek birlikte alın, 1 arttırın, tekrarlayarak şişteki ilmekleri örün. 2 cm. düz örün, 1 sıra haraşo örün. (Sıçan dişi kenar örgü oluştu) Şema doğrultusunda 1. sırayı örün (10 örnek yerleşti) Arkadan arttırmaları açık alarak ters örün. 1 sıra düz örün. (Örnek oluştu) 9 cm. örün (6 örnek oluştu). Tepe için 7. örnekte, aralardaki 5 düz örgüyü 3 ilmek birlikte alarak 3 ilmeğe indirin. (Şişiniz de 63 ilmek kalacak) Şema doğrultusunda 1 örnek oluşturun. (Toplam 8 örnek oldu) İlmekleri azaltmak için 1 arttırın, 3 ilmek birlikte alın, 1 arttırın 3 ilmek birlikte alın, sırayı tamamlayın (şişinizde 43 ilmek kalacak) Bir sıra düz örün. Arttırmalar olmaksızın 3 ilmek birlikte alarak toplam 15 ilmeğe indirin. Hepsini birlikte alarak toplayın, tepeyi kapatın. Yanı dikerek birleştirin. Kenarı içe kıvırarak yorgan iğnesiyle gevşekçe dikin.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir