Ana Sayfa » Anlatımlı El İşleri - Örgüler » Bebek Yelek Örnekleri (Anlatımlı – Güncel)

Bebek Yelek Örnekleri (Anlatımlı – Güncel)

Bebek Yelek Örnekleri

Bu yazımızda sizler için son zamanlarda en çok örülen bebek yelek örnekleri ve anlatımlı videolarını topladık. Yani birbirinden güzel bebek yelekleri örmeniz için bebek yeleği örneklerinin en muhteşem modellerini sizler için tek başlık altında birleştirdik. Umarız ki bu yazımız sizler için faydalı olur ve örgü işleme konusunda biraz daha fazla başarı kaydedersiniz. O halde sizleri hiç bekletmeden konumuza giriş yapalım ve en güzel örgü yelek modelleri ile detaylı incelemelerimize başlayalım.

1) Dikişsiz Bebek Yeleği

Genellikle örgü işlemeye yeni başlamış olan hanımlar, bebek yelekleri için dikiş kısmını tam anlamıyla başarılı olarak yapamazlar. Bu nedenle dikişsiz bebek yeleği modelini sizlerle paylaşmak istedik. Yapılışı son derece kolay olan bu modelin bitiminde, ek olarak yeleği farklı örgü motifleri ile dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz. Tabii bu yeleğin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız, aşağıda yer alan videoyu izleyerek örneğin detaylarına hakim olabilirsiniz. 🙂

2) Dondurmalı Bebek Yeleği

Bu modeli aslında bir önceki konumuz olan son model bebek yelekleri başlığı altında da sizlere sunmuştuk, ancak modelin gerek yapılışının kolay olmasından dolayı gerekse bebek örgüleri arasında çok beğenilen ve örülen bir model olmasından dolayı bu yazımıza da ekleyelim dedik. Daha önce de belirttiğimiz gibi genellikler yaz sezonu için uygun olan bu yeleği, kışın da örüp bebeklerinize giydirebilirsiniz. Her halükarda bebeğiniz üzerinde çok güzel duracağından şüphemiz yok. 🙂

3) İki Renkli Bebek Yeleği 

İki renkli bebek yelek örnekleri için sabırsızlıkla bekleyen hanımlar, sonunda buradayız. Aşağıda sizlerle paylaşmış olduğumuz videoda tüm ayrıntılarıyla bu modelin nasıl örüleceğini inceleyebilirsiniz. Videoda her ne kadar yeşil ve beyaz ip kullanılmış olsa da, siz dilediğiniz renkte bebek yelekleri işleyebilirsiniz. Ayrıca bu örneği işlemeden önce 2 Renkli Bebek Yelekleri ve 2 Renkli Örgü Bebek Yelekleri başlıkları altında paylaşmış olduğumuz önceki konularımıza da sizlere fikir vermesi açısından göz atabilirsiniz.

4) Düğmeli Bebek Yeleği

Sürekli örgüyle uğraşan kadınlar arasında oldukça popüler olan bu yelek modeli örme esnasında her ne kadar el becerisi gerektirse de, bebeklerin üzerinde bir o kadar da güzel durmaktadır. 3 – 12 aylık bebekler için örülen bu düğmeli bebek yeleği modelini çok beğendiyseniz ve mutlaka örmek istiyorum diyorsanız detaylı video anlatımını izleyebilirsiniz. Örgü esnasında takıldığınız kısımlar olursa da yorum olarak bizlere bildirmeyi unutmayın, elimizden geldiği kadar yardımcı olabiliriz. 🙂

5) Erkek Bebek Yeleği (0 – 6 Ay)

Uzun zamandır erkek bebek yeleği örmek isteyen hanımlar, bu model tam sizlik! 0 – 6 aylık erkek bebekler için örülen bu model, son zamanlarda erkek bebek yelek modelleri arasında parmakla gösterilir olmuştu. Örgü esnasında sizleri hafiften zorlayacak bir örnek olsa da, bebekleriniz üzerinde harika duracaktır. Bu modelin adım adım nasıl örüleceğine dair detaylı videosunu da burada sizlere sunalım dedik. Umarız sizlere faydalı olur. Ayrıca eğer bu model dışında başka bir erkek bebek yeleği örmek isterseniz, sizlere fikir vermesi için Erkek Bebek Yelekleri veya Erkek Bebek İçin Yelek Örnekleri başlıklı yazılarımızı inceleyebilirsiniz.

6) Kolay Şal Yaka Bebek Yeleği

Daha çok kolay bebek yeleği kategorisinde değerlendirilebilecek olan bu model, yine son zamanlarda fazlasıyla ilgi gördü. Bu nedenle de bebek yelek örnekleri başlıklı bu yazımızda sizlerle paylaşmak istedik. Bu modeli normal bebek yeleklerinden farklı kılan özelliği, şal yakalı olmasıdır. Eğer farklı tarz bir bebek yeleği örmek istiyorsanız, bu modeli kesinlikle denemelisiniz!

7) Tunus İşi Ata Yeleği (12 – 18 Ay)

Genellikle Tunus işi ata yeleği veya Tunus işi efe yeleği olarak bilinen bu model, örülmesi zor fakat görünüm bakımından harikadır. Örgü kısmı her ne kadar zor olsa da, videolarda tüm püf noktalar detaylarıyla anlatılmış. Yani aslında çok takıldığınız noktalar olsa da bunları rahatlıkla aşabilirsiniz. Ayrıca bu örneğin 12 – 18 aylık bebekler için işlenmesi daha uygun olacaktır.

8) Kız Bebek Yeleği (Farklı Model)  

Kız bebek yelekleri arasında “farklı” olarak nitelendirebileceğimiz bu örneğin yapılışı oldukça basittir. Videodaki örneğin 6 – 12 aylık bebekler için fazlasıyla uygun olmasıyla birlikte, rengi de gayet hoştur. Tabii renkler ve zevkler tartışılmaz demişler. Siz örneği örerken istediğiniz herhangi bir rengi tercih edebilirsiniz. Fakat kırmızı veya mavi renkleri bu modele çok daha iyi gidecektir.

9) Kelebekli Bebek Yeleği (0 – 3 Aylık)

Evet, bebek yelek örnekleri başlıklı konumuza dokuzuncu modelimiz olan kelebekli bebek yeleği ile devam ediyoruz. Videoda anlatımını izleyeceğiniz bu model, 0 – 3 aylık bebeklere daha uygundur ve günümüzde bebek örgü yelek modelleri arasında oldukça popülerdir. Yapılışıysa bir o kadar kolaydır. Örgüye yeni başlamış olan hanımlar dahi bu modeli rahatlıkla örebilir.

10) Dilimli Kız Çocuk Yeleği

Geldik son bebek yeleği modelimize. Bu modelin yapılışı her ne kadar meşakkatli de olsa, örülmeye değer bir bebek yeleğidir. Örneğin ayrıntıları ve nasıl örüleceğini aşağıda yer alan videodan öğrenebilir, aklınıza takılan noktaları bizlerle yorum olarak paylaşabilirsiniz.

Umarız bu yazı sizlere bebek yelek örnekleri konusunda yardımcı olmuştur. İlerleyen günlerde paylaşacağımız farklı örgü bebek yelekleri ile sizlere daha fazla model sunmayı planlıyoruz. Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere, iyi günler dileriz… 🙂


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir