Ana Sayfa » Anlatımlı El İşleri - Örgüler » Bebek Tulum Modelleri Yapılışları

Bebek Tulum Modelleri Yapılışları

Bebek tulumları, bebeğin vücut sıcaklığını korumasının yanında bir elbise olarak da tercih edilmektedir. Çoğu anne bebekleri için güzel tulum modelleri, satın almak istemektedir. Ancak bazı annelerde hazır giyimden ziyade el ile kendince işlemeyi daha uygun görebilir. Bizde sizlere anlatımlı bebek tulum modelleri konumuzu vermek istedik.

Bebek tulumu nasıl yapılır ?

Öncelikle modelimiz, K77900 kullanarak 44 ilmekle başlayıp 2 ters 2 düz 4 cm lastik örün. Paçaları ayrı ayrı 20 cm düz örerken her paçanın sağ ve solundan 20’şer ilmek arttırmalısınız. Sonrasında ise bütün ilmekleri tek şişe aldığınızda toplam ilmek sayısı 128 olacak (1. paça 44+20=64, 2. paça 44+20=64). 13 cm düz ördükten sonra 3 düz 2 ters lastik ile devam edin. Lastiğin ilk sırasında 2 tersi örerken 3 ilmekten 2 ilmek yapın ve 5 sıra lastik örün. Koltuk altı kesimi için ilmekleri iki şişe alarak ön ve arka parçaları ayırın. Son olarak askılar için 6 ilmekli 25 cm’lik iki parça örün.

bebek için tulum nasıl yapılır

Ön Cephe için: Şişe 4 ilmek ilave edin. Koltuk altı oyuntusu için ilave ettiğiniz 4 ilmeğe dokunmadan, her sırada 1 ‘er ilmek olmak üzere 9 ilmek eksiltin. Kenarlardaki 4’er ilmek (bu ilmekleri 1 ters, 1 düz örün) dahil şişte 35 ilmek kalacak. Bu 35 ilmeği 9 cm daha örüp bitirin.

Arka Cephe için: Arkada kalan iki parçayı ayrı ayrı olarak ön parçanın ölçüleri ile örerken, koltuk altı kesimi için 9 ilmeği “iki sırada bir” kesin. İki parçayı ortadan dikip bitirin.

Resimdeki motif: Alttaki parça için sık iğne ile başlayıp 6 sıra, üst parça için ise 3 sıra örün. Kulaklar için de 4 tırabzanı 2 sıra örüp alttaki parçaya ekleyin.

Değişik Bebek Tulum Modelleri


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir